Dali Epicon 6

Dali Epicon 6

Výrobce:Dali

Model: Epicon 6

Dostupnost: Skladem

Cena:

259 990 Kč


Dostupné varianty:


* Barevné provedení:

Dotázat se prodejce

Dali Epicon 6

Podlahová reprosoustava vyvolává perfektní dojem nejen po zvukové, ale i vizuální stránce. Menší z podlahových modelů Epicon 6 je založen na technologii SMC a dvou basových reproduktorech s lineárním pohonem magnetického systému. Reproduktor rovněž obsahuje hybridní kombinaci páskového výškového reproduktoru a výškového reproduktoru s ultra lehkou textilní kalotou. Epicon 6 svým posluchačům poskytuje nevšední hudební momenty v pohodlí domova.

Reproduktory jsou vybaveny dvěma 6½” basovými reproduktory s lienárním magnetickým systémem pohonu a technologií SMC (Soft Magnetic Compound). SMC technologie je založena na magnetických granulích se speciálním povlakem s vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivostí. Granule lze tvarovat do libovolného tvaru. Díky použití technologie v magnetickém obvodu reprosoustavy lze výrazně snížit mechanické zkreslení. Díky tomu posluchače čeká větší potěšení z poslechu, uvolněný středový rozsah a velké množství detailů. Středobasové reproduktory řady vynikají jemnými středy a basy.

Kužel měniče je totiž vyroben z jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Vysoká přesnost reprodukce hudby je zajištěna díky nízkoztrátovému zavěšení membrány a posluchač tak může slyšet opravdu každý detail. Audio výkon série Epicon spočívá na důležitém prvku feritového systému pohonu, který je kompletně vyrobený z SMC.

Reproduktor rovněž obsahuje hybridní vysokotónový reproduktorový modul kombinující kopuli výškového reproduktoru pracující společně s 10x55 mm páskovým výškovým reproduktorem. Výsledkem je perfektní reprodukce vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů překonávající technologie ostatních výškových reproduktorů. Vysokotónový reproduktor s textilní kalotovou membránou o průměru 29 mm s nízkým zkreslením, vyrovnaným frekvenčním rozsahem a širokým vyzařovacím úhlem zaručuje nízkou rezonanční frekvenci, zpracování výkonu a výjimečně vysokou hladinu akustického tlaku. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Pro chlazení je použita magnetická kapalina podporující vynikající kontrolu pohybu cívky.

Skříň reproduktoru je vyrobena z masivních MDF desek a je ručně sestavena. Skříně disponují oddělenými sekcemi, čelní stěna je vyztužena pro uložení reproduktorů. Elegantní reprosoustava minimalizuje turbulence přes port bassreflexu, který je umístěn na zadní stěně. Výsledkem je vysoce kvalitní, detailní a krásně vyvážený zvuk.

O značce DALI

Dánská společnost DALI nebo-li Danish Audiophile Loudspeaker Industries funguje již od roku 1983. Na cestě k uspokojení představ všech audio-nadšenců značka navrhuje, vyvíjí a vyrábí prvotřídní reproduktory. DALI miluje hudbu, zvuk a snaží se o dokonalou reprodukci zvuku u všech svých produktů.

 

Technické parametry

- Frekvenční rozsah (+/- 3 dB) [Hz]: 35 - 30 000

- Citlivost (2,83 V/1 m) [dB]: 88,0

- Impedance [ohm]: 5

- Maximální akustický tlak [dB]: 110

- Doporučený výkon zesilovače [W]: 50 - 300

- Dělící frekvence (Hz): 700 / 2 550 / 15 000

- Lineární magnetický systém pohonu

- Hybridní vysokotónový modul, supervýškový měnič: 1x 10x55 mm páskový

- Hybridní modul výškového reproduktoru: 1x 29 mm textilní kalota

- Středový reproduktor: 2x 6½"membrána s dřevěným vláknem

- Typ konstrukce: bassreflex

- Rezonanční frekvence bassreflexu [Hz]: 32,5

- Terminál: Bi-wire / Bi-Amp

- 10 vrstev kvalitního laku o celkové hrubosti 2 mm

- 6 vrstev desky MDF o celkové hrubosti 5,3 m

- Vnější úprava dýhou

- Doporučené umístění: podlaha

- Doporučené zařazení reproduktoru: přední pár

- Barevné provedení: černý ve vysokém lesku, bílý ve vysokém lesku, ořech ve vysokém lesku, Ruby Macassar ve vysokém lesku

- Hmotnost: 29.80 kg

- Rozměry (ŠxVxH): 320 x 1059 x 459 mm

 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: