Marantz SR6010

Marantz SR6010

Výrobce:Marantz

Model: SR6010

Dostupnost: Skladem

Cena:

24 990 Kč


Dostupné varianty:


* Barva:

Dotázat se prodejce

Marantz SR6010

Ponořte se do fascinujícího 3D zvuku, který vám nabízí nový systém Dolby Atmos. AV receiver Marantz SR-6010 vám navíc nabídne upgradu na konkurenční DTS:X, který bude dostupný na podzim 2015. Výkonný zesilovač je schopný ozvučit i větší prostory v režimu 7.1, kdy je vybavený 9.2 pre-out výstupem pro maximální všestrannost. Nově je receiver vybaven automatickým přizpůsobením výkonu, o kterém vás receiver průběžně informuje na připojeném televizoru. Funkce ECO vás informuje o úspoře spotřeby energie v reálném čase.  Receiver podporuje přehrávání nejnovějších formátů FLAC HD 192/24, WAV 192/24, DSD a ALAC 96/24. Při vývoji věnovali inženýři společnosti Marantz mimořádnou pozornost především zvukové stránce - zvukový projev je bohatý a doslova vás pohltí.  Nabízí široké možnosti připojení nejrůznějších komponentů a jednoduchou intuitivní obsluhu. Samozřejmostí je vysoké dílenské zpracování. Konektivita je opravdu široká - zahrnuje osm HDMI vstupů a dva HDMI výstupy, díky kterým vás v budoucnu téměř nic nepřekvapí. Váš iPod, iPad či iPhone můžete připojit přímo do USB vstupu receiveru a díky digitálnímu propojení si můžete užívat nejvyšší možné kvality zvuku. Pro fanoušky klasických gramodesek je receiver osazený i phono vstupem pro připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače. Receiver podporuje AirPlay, internetové rádia (vTuner) a nabízí podporu certifikace DLNA pro co nejednoduší streamování hudby. Díky aplikaci Marantz remonte App podporující Android i iOS  je možné ovládat AV receiver přímo z vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Samozřejmostí je možnost ozvučení druhé zóny, kdy máte možnost poslouchat vaší oblíbenou hudbu ve více místnostech.

Ve výbavě najdete vestavěný Wifi adaptér s dvojicí antén pro lepší pokrytí signálu. Bezdrátová konektivita je doplněná o vestavěný bluetooth modul, díky kterému můžete bezdrátově streamovat hudbu z nejrůznějších přenosných zařízení (chytrý telefon, tablet atd.).

Diskrétní technologie koncových stupňů
AV receiver SR 6010 využívá diskrétní technologie všech 7- koncových stupňů s individuálním výkonem 150watt. Díky moderní verzi aktivní proudové zpětné vazby a firemní technologii Marantz HDAM disponuje zesilovač silou a schopností detailního přednesu, kterou očekáváte až ve vyšších kategoriích. Společnost Marantz vyvinula vlastní diskrétní obvodové řešení nahrazující standardní integrované obvody. Tyto moduly HDAM jsou složeny z diskrétních součástek s povrchovou montáží s krátkými cestami zrcadlového signálu L/R. Tato řešení plní stejnou funkci jako operační zesilovače, avšak dramaticky překonávají operační zesilovače s běžnými integrovanými obvody z hlediska rychlosti přeběhu a potlačení šumu, což se projevuje v mnohem dynamičtějším, přesnějším a detailnějším zvuku. Společnost Marantz již mnoho let vyvíjí různé typy modulů HDAM za účelem zlepšení kvality a speciálním požadavkům různých kategorií produktů zahrnujících například CD přehrávače nebo zesilovače.

Multi-room ozvučení druhé zony
Vylepšené možnosti ozvučení druhé zóny díky flexibilnímu řešení je možné ozvučit hlavní místnost zvukem 5.1 v režimu domácího kina a v druhé se věnovat poslechu jiného zdroje signálu v klasickém stereu. V obyváku si pustíte film a manželka si může bez problému pouštět např. rádio nebo oblíbenou hudbu z CD přehrávače v jiné místnosti. Samozřejmostí je možnost nastavení různé hlasitosti a pohodlné ovládání přes váš chytrý telefon nebo tablet. U modelu SR-6010 jsou možnosti poslechu v druhé zóně ještě rozšířené o další možnosti propojení. Oproti levnějším AV receiverům nabízí SR-6010 širší možnosti poslechu hudby kdy můžete využít tyto zdroje signálu USB, Internet, audio vstupy, digitální vstupy (HDMI/optika/koax).

Maximální hudební zážitek
Pro dosažení maximálního zvukového zážitku při sledování vašich oblíbených blu-ray / DVD disků AV receiver využívá bezztrátové zvukové kodeky Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio, díky kterým si opravdu vychutnáte vaše oblíbené filmy nebo koncerty. Každý kanál tohoto zesilovače nabízí dostatečný výkon 150 watt a je možné jej využívat jak ve stereofonním režimu tak i pro plnohodnotný 7.1 systém, který je schopný vytvořit skutečně věrné zvukové pole a proměnit tak váš pokoj v plnohodnotný kinosál.

Audyssey Platinum
Receiver je vybavený plnou Audyssey Platinovou sadou pokročilých DSP algoritmů Audyssey MultEQ XT32 pro automatickou akustickou korekci poslechového prostoru. Pomocí dodávaného měřicího mikrofonu, MultEQ XT32 analyzuje výstupní signál reproduktorů (včetně subwooferu) až na 8 bodech měření a vytváří přesné digitální filtry, které optimalizují každý kanál pro správné kmitočtové a časové odezvy daného prostoru. Vaše poslechové zážitky mohou být podstatně zhoršeny, pokud existují velké rozdíly v hlasitostech například u televizních programů, reklam a samotného programového materiálu. V takových situacích jste stále nuceni upravovat hlasitost, aby byla zachována požadovaná poslechová úroveň. Dynamická hlasitost Audyssey v pravidelných intervalech sleduje hlasitost přehrávaného programového materiálu a automaticky ji upravuje, čímž udržuje požadovanou poslechovou úroveň veškerého obsahu s optimalizací dynamického rozsahu pro zachování působivého účinku.

Maximální kvalita obrazu podpora 4K rozlišení
Společnost Marantz u všech modelů AV receiverů pro rok 2015/2016 nabízí plnou podporu 4K rozlišení včetně certifikace HDCP 2.2, která bude nutná pro přehrávání, vysílání a streaming videa ve formátu 4K. Receiver nabízí možnost upscalingu na 4K rozlišení a kompatibilitu pro 4K Ultra HD 60Hz a 4:4:4 barevné rozlišení. Obrazová část AV receiveru podporuje pokročilé funkce HDMI, včetně 3D rozlišení. Celkem má AV receiver osm HDMI vstupů z toho jeden na předním panelu a dva výstupy pro připojení 3D TV nebo projektoru případně pro přenos signálu do druhé místnosti. Samozřejmostí je podpora Audio Return Channel (ARC), díky které můžete přijímat zvuk z TV stejným HDMI kabelem, kterým do ní běžně posíláte pouze signál z jiného zařízení. To znamená, že si budete vychutnávat televizní programy s perfektním zvukem receiveru bez potřeby instalace více kabelů. Další výhodou tohoto nového AV receiveru je HDMI CEC funkce, která umožňuje vypínání/zapínání televizoru společně s AV receiverem. Standart HDMI CEC umožňuje rozšířené ovládání i jiných zařízení. Podmínkou je kompatibilita s tímto systémem. HDMI část je průchozí i při vypnutí do Standby režimu.

Váš iPhone není jen telefon, je to i dálkové ovládání
Marantz SR6010 je vybavený USB vstupem, který je umístněný na předním panelu, takže si můžete připojit iPod nebo iPhone přímo kabelem do receiveru. Tímto docílíte výrazně kvalitnějšího poslechu díky kvalitním DAC převodníkům Burr-Brown. Uživatelé kamer, rozličných tabletů a smartphonů potěší přední HDMI vstup, díky kterému budete mít vždy vše po ruce. 

Streaming síťové sdílení
Podle očekávání je AV receiver doslova napěchován veškerými síťovými funkcemi včetně Apple Airplay , internetového rádia, Spotify a v neposlední řadě také podporu pro Windows 8/RT. Díky podpoře certifikace DLNA můžete snadno streamovat soubory ze svých domácích úložišť, včetně podpory HD zvuku (FLAC 192/24, DSD, ALAC) a „gapless“ - přehrávání hudby bez mezer. To vše završuje vícejazyčný průvodce Setup Assistant, intuitivní grafické uživatelské prostředí a samozřejmě také Marantz Remote App pro iOS i Android, které vám zásadně zpříjemní obsluhu celého zařízení.Model SR6010 je vybaven poslední verzí režimu Marantz smart ECO, který dokáže významně omezit spotřebu receiveru. V případě klidného poslechu může receiver běžet na „půl plynu“ a to bez negativního dopadu na kvalitu zvuku. V případě potřeby vyššího výkonu - při sledování domácího kina nebo odpovídající hlasitosti metalového koncertu se zesilovač sám bez zaváhání přepne do režimu plného výstupního výkonu. Řízení režimu spotřeby má celkem tři úrovně, Auto-ON-OFF.

Parametry a specifikace:
Zesilovač:

Počet kanálů: 7.2
Výkon: 150 W na kanál při impedanci 6 ohm
Celkové harmonické zkreslení: 1 % (20– 20 kHz, THD)
Dynamický výkon na kanál (8/6 Ohm): 150/180 W 
Pro reproduktory s impedancí: 4-8 ohm 

Pokročilé funkce:
HDMI HDCP 2.2 podpora pro: 4K 60Hz, 4:4:4 bypass, přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
HDMI video Upscaling na 4K 
Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
Kalibrace Audyssey MultEQ XT32, LFC
Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI 
Výkonový výstup Zóny 2 a line-out výstup 
Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
Rozhraní RS 232C pro systémové ovládání

Zpracování signálu:
DAC převodník 192 kHz/24bit DAC pro všechny kanály
Optimized bass redirection
CINEMA DSP 
DSP procesor
Compressed audio enhancer
Dolby Atmos (do verze 5.1.2)
DTS:X (dostupný po upgradu podzim 2015)
Dolby TrueHD
Dolby Digital Plus/Dolby Digital EX/Dolby Prologic IIz
DTS-HD Master Audio/DTS ES/DTS 96/24

Ostatní funkce:
Nastavitelná dělící frekvence: 40-200 Hz
A/V synchronizace (až 500 ms při 48 kHz)
RDS (PS/RT/PTY/TP)
FM/AM tuner s pamětí pro 30 stanic
Certifikováno DLNA Verze 1.5
Wifi (dvě antény na zadním panelu)
Bluetooth
Update Firmware Ethernetem a USB portem
Zone 2
Dálkové ovládání

Vstupy:
8x HDMI (7x vzadu, 1x přední panel)
1x USB pro USB disky a iPod/iPhone (1x vpředu)
2x komponentní video
3x kompozitní video (1x vpředu, 2x vzadu)
4x digitální audio (2x optický, 2x koaxiální)
4x analogové audio
1x phono vstup
1x RJ-45 LAN
1x IR vstup pro externí čidlo
1x RS232
1x remote control

Výstupy:
2x HDMI (zone 2)
1x komponentní video
1x kompozitní video
1x pre-out pro subwoofer
1x pre-out 7.1
1x line-out pro Zónu 2
1x sluchátka
1x remote control
1x triger 12V

Napájení:
Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
Maximální spotřeba: 650 W
Spotřeba v režimu stand-by: 0,20 W

Provedení:
Rozměry: 440 x 161 x 398 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 11,4 kg

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: