Bluesound Node 2i

Bluesound Node 2i

Výrobce:Bluesound

Model: Node 2i

Dostupnost: Skladem

K poslechu

Cena:

14 990 Kč


Dostupné varianty:


* Barva:

Dotázat se prodejce

Bluesound Node 2i

Zcela nový Inovovaný síťový přehrávač hudby pro zapojení do stávajícího hifi systému , nebo pro připojení k aktívním reproduktorům. Nyní s podporou Apple AirPlay2. Proud hudby do jakéhokoliv sterea,osvoboďte Vaší hudební digitální sbírku a objevte hudební služby. Je možné se připojit k úložišti NAS, kde jsou aplikací podporovány i náhledy bookletů.

Bluesound obecně má poměrně "nehifistický" design, Node 2 není výjimkou. Přístroj je velmi malý a lehký, měří jen 22 x 14,6 x 4,6 cm (š x h x v) při váze 1,12 kg a jeho obvod je zakulacený a pokrytý "gumovou" ochrannou vrstvou. Díky dělící čáře přímo v polovině výšky tak trošku připomíná sendvič, díky téměř úplné absenci nějakých viditelných prvků je ale velmi nenápadný. Vpředu se nachází pouze sluchátkový výstup a indikátor zapnutí, ovládací prvky mají dotykovou podobu a jsou uloženy v prohlubni na horní stěně přístroje.

Zadní stěna je pak osázená konektory, které se tam díky malým rozměrům přístroje tak tak vejdou - je tu štědrá porce vstupů i výstupů. Neviditelnými "konektory" jsou Wi-Fi s podporou rychlostí až do standardu N a bluetooth s aptX kodekem, stoprocentní konektivitu zajistí ale spíše LAN kabel (byť nutno říct, že Bluesound má asi nejlepší bezdrátovou konektivitu z doposud zkoušených obdobných zařízení). Do USB portu typu A můžete připojit datové paměti s hudbou, miniUSB typu B pak slouží k servisním účelům. Posledním signálovým vstupem je 3,5 mm jack, kombinující analogový a optický vstup.

Výstupy jsou pak bohatší - jednak je tu jeden pár analogových RCA konektorů, které mohou mít zafixovanou linkovou úroveň, nebo mohou fungovat jako variabilní (Node 2 může digitálně upravovat úroveň signálu a posloužit tak jako jednoduchý předzesilovač). Digitálně dostanete signál ven pomocí koaxiálního a optického konektoru. Vše doplňuje monofonní subwooferový výstup. Vpředu je pak ještě 3,5 mm sluchátkový konektor.

Skvělé na Node 2 je to, že se jedná o jeden z nejdostupnějších přístrojů, schopných přehrát nejen mp3 soubory, ale také FLAC, ALAC, WAV a nově třeba i MQA a to až do rozlišení 24 - 192, opatrně se mluví i o možnosti přehrávání DSD souborů.

Uvnitř přístroje je blíže nespecifikovaný D/A převodník s rozlišením 32 bit / 192 kHz, provádějící osminásobné převzorkování, celý systém na platformě BluOS řídí výkonný procesor ARM Cortex A9 s taktem 1 GHz.

Solidně působí udávané parametry analogového výstupu - odstup signálu a šumu 110 dB a THD+N menší než 0,005%.  ( zdroj Hi-Fi Voice )

● podpora HD audia až do rozlišení 24bit/192kHz
● přehrává hudbu z NAS (formáty MQA, FLAC, ALAC, AIFF, WAV, OGG, WMA, WMA-L, AAC a MP3), cloudových hudebních služeb (Tidal, Deezer, Spotify aj.) nebo internetová rádia z celého světa
● připojení přes WiFi 802.11b/g/n nebo Gigabit Ethernet RJ45
● vestavěné rozhraní Bluetooth 4.0 AptX pro snadné přehrávání z mobilních zařízení
● možnost vícezónového zapojení (až 64 zón/přehrávačů), systém lze snadno kdykoli rozšířit o další zařízení Bluesound
● dotykový panel s podsvícením pro ovládání hlasitosti, přehrávání/pozastavení a přechodu vzad/vpřed na další skladbu na horní straně přehrávače
● kompletní ovládání pomocí aplikace pro Android nebo iOS (česky), k dispozici též desktop aplikace pro Windows nebo OS X (anglicky)
● IR senzor s funkcí učení pro snadné propojení s dálkovým ovladačem TV a vstupem pro externí IR senzor.
● odstup signál/šum -110dB (A-weighted), celkové harmonické zkreslení 0,005%
● vstupy: kombo vstup optický/analogový 3,5mm, USB typ A (FAT32 formátování) pro externí pevné disky a USB paměťová média, servisní USB mini typ B, IR sensor
● výstupy: stereo analogový 2x RCA (nastavitelný variabilní nebo fixní), digitální koaxiální a optický, subwoofer RCA, sluchátkový výstup 3,5 mm se samostatným zesilovačem, komunikační trigger 12V 3,5mm jack
● rozměry 220 x 46 x 146 mm, hmotnost 1,12 kg
● provedení v bílé nebo černé barvě se saténově matným povrchem.

 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: