Elac FS 249.2

Elac FS 249.2

Výrobce:Elac

Model: FS 249.2 Akce

Dostupnost: Skladem

Cena:

108 000 Kč


Dostupné varianty:


* Barva:

Dotázat se prodejce

ELAC FS 249.2 10 let záruka

Bestseller. Řada 240 reprezentuje vše, co patří mezi základní stavební kameny zvuku Elac. Autentičnost, přirozenost, nadčasový design, kvalita bez kompromisů. Vše je výsledkem důsledného vývoje a jemného dolaďování každičkého detailu. Z pohledu prodejních výsledků je řada 240 na samém vrcholu.

 

Pokud usilujete o dokonalost, musíte překonat celou řadu překážek

Zážitek z poslechu hudby. Cítíte se být v samém středu dění, energie hudebních nástrojů vás doslova pohlcuje, vnímáte i sebemenší zachvění té nejtenčí struny, stejně jako mohutný nástup celého orchestru. Pokud je tomu tak, našim inženýrům se podařilo spojit pevně dané konstrukční a akustické požadavky s lidskými emocemi. Jste součástí třídimenzionálního hudebního zážitku, který nebudete chtít nikdy přerušit.

 

Použité technologie:

Crystal membrána

2Všechny basové a středové měniče této řady nabízejí unikátním způsobem navrženou membránu, takzvaný Crystal. Není ani zdaleka pouhým stylovým řešením, naopak, plně rozvinula Elac zkušenosti s návrhem hliníkových sendvičových membrán a navíc byla obohacena o špičkové anti rezonanční parametry. Těch je dosaženo právě konstrukci připomínající broušené hrany drahých kamenů. Spojení hliníku a papíru, spolu s jejich patentovaným zalisováním a závěrečnou tvarovou úpravou, vyústilo v nádhernou sendvičovou membránu, která se z pohledu akustiky odměňuje výrazným zvýšením maximálního zatížení, příkladným potlačením vlastní rezonance, nízkým zkreslením a dokonalou stabilitou. Crystal membrána plně odpovídá filozofii Elac, tedy návrhům překvapivě efektivních, ale rozměrově kompaktních boxů. Díky speciálnímu uchycení membrány ke koši měniče se podařilo rozšířit kmitočtový rozsah téměř o jednu oktávu, a proto jsou tyto reproduktory označovány zkratkou XR, tedy Extended Range Druhým efektem konstrukce je schopnost membrány dosahovat velké výchylky až ± 15mm, což zásadně přispívá ke schopnosti výborně zpracovat nejnižší kmitočty a přitom nebýt jakkoli limitován mechanickými parametry konstrukce. Membrána Crystal je skutečným úspěchem vývojových inženýrů Elac.

Bassreflexový port

7Proprietální bassreflexové porty patří mezi další finesy Elac. Minimalizují nežádoucí šumové zázněje bassreflexového otvoru a svou konstrukcí účinně omezují tření vznikající při výstupu vzduchu z portu.

Bi-Wiring

8Vysoce kvalitní terminály se šikmým přístupem ke zlaceným svorkám jsou vhodné k přímému připojení vodičů do průměru 16mm čtverečních, samozřejmostí je i možnost použití kvalitních propojovacích banánků, nebo vidlic, například od společnosti WBT.

Downfiring

9Pro větší flexibilitu umístění reprosoustav v prostoru jsou některé modely vybaveny bassreflexem umístěným na dně soustavy. Výhodou řešení je mimo jiné účinné omezení tzv. ventilačního šumu.

Bass Control

13Korekcí vyzařovací charakteristiky bassreflexové soustavy můžeme účinně ovlivnit její chování v poslechovém prostoru. Pokud je reprodukční systém umístěn příliš blízko zdí, je jeho vyzařování ovlivněno nežádoucím zesílením zejména nejnižších kmitočtů. Omezením jejich kvantity pomocí Elac Bass Control lze optimalizovat poměr frekvencí vůči zbytku akustického spektra a dosáhnout tak vyvážené reprodukce i na místech, která to bez náročné stavební úpravy neumožňují.

Mřížky reproduktorů

17Jsou navrženy s důrazem na detail, tak, aby splňovaly nejen stylová, ale také akustická pravidla. Používáme poniklované mosazné kolíčky, které zapadají do přesných gumových pouzder a zcela vylučují jakékoli, byť sebemenší vlastní vibrace.

M8 reproduktorové a stojanové hroty

30Vysoce jakostní podlahové hroty, použitelné jak u reproduktorů, tak stojanů. Díky standardnímu závitu M8 a gumovým podložkám jsou vítaným akustickým pomocníkem a zároveň funkční ochranou podlahové krytiny.

 

SPECIFIKACE

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI
Typ zařízení: Sloupový reproduktor
Systém: 3-pásmový s bassreflexem – spodní pozice
ZVUKOVÉ CHARAKTERISTIKY
Frekvenční rozsah: 28Hz - 50kHz
Dělící frekvence: 500 Hz / 2800 Hz
Citlivost: 90dB/ 2,83V/1m
Doporučený výkon zesilovače: 30 W / 400 W na kanál
TECHNICKÁ DATA
Impedance: 4Ω, (3Ω min.)
Výškový měnič: 1 x JET5
Středový měnič: 1 x 140 mm, AS -XR cone
Basový měnič: 2 × 180 mm AS-XR cone
ROZMĚRY
Výška: 1147 mm
Šířka: 260 mm
Hloubka: 368 mm 
PROVEDENÍ
Povrchová úprava: Black HGL a White HGL. (klavírní laky černé a bílé)
Váha (netto): 31 kg/ks

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: